yamoor
19 بهمن 1401 - 09:44

۱۲۰ تخته پتو و اقلام مصرفی در روستای جیدراز کامفیروز توزیع شد

شیراز- معاون اجتماعی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان فارس از توزیع ۱۲۰ تخته پتو و اقلام مصرفی مورد نیاز با همکاری هلال احمر در روستای در محاصره برف جیدراز کامفیروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مهدی رنجبر بیان کرد: به دلیل شرایط جوی و بارش سنگین برف در کامفیروز، راه ارتباطی روستای هدف گردشگری جیدرزار با سایر نقاط این منطقه به کلی قطع شد که با همکاری هلال احمر استان امدادرسانی از جمله توزیع ۱۲۰ تخته فرش و اقلام مصرفی به اهالی این منطقه با دو سورتی پرواز بالگرد هلال احمر استان فارس به پایان رسید.

او با اشاره به اینکه راههای دسترسی روستای جیدرزار کامفیروز جنوبی به دلیل بارش سنگین برف طی چند هفته اخیر با سایر مناطق قطع شد افزود: کمک‌های امدادی با مدیریت فرماندار ویژه شهرستان و مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری فارس انجام شد.

رنجبر ادامه داد: به دلیل بارش سنگین برف طی چند هفته اخیر در منطقه‌ی کامفیروز، عملیات امداد رسانی به ساکنان روستای جیدراز از بخش جنوبی کامفیروز شهرستان مرودشت با استفاده از بالگرد جمعیت هلال احمر استان فارس انجام شد.

رنجبر بیان کرد: ستاد اجرایی در قالب بنیاد احسان در حوادث غیر مترقبه از جمله سیلدبیرم و استهبان در کنار مردم خواهد بود و خدمات رسانی خواهد کرد

محمد رفیعی رئیس امداد و نجات شهرستان مرودشت نیز در این جلسه تصریح کرد: اقلام مورد نیاز در قالب بسته‌های مورد نیاز و ضروری اهالی این روستا شامل ۱۲۰ تخته پت و،۳۰ شعله چراغ والور ،۳۰ کارتن بسته غذایی ۷۲ ساعته شامل؛ تُن ماهی، لوبیا، نودل، خرما، چای، برنج کنسرو شده و ۳۰ تخته موکت بود که بین اهالی این روستا توزیع شد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان مرودشت که هدایت تیم نجات و امدادرسانی به این روستا را برعهده دارد، گفت: با هماهنگی‌های انجام شده بالگرد جمعیت هلال احمر استان به روستای صعب العبور جیدرزار با موفقیت به پایان رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1026915