yamoor
16 دی 1401 - 13:11

۲۵ استان متأثر از شرایط جوی/اسکان اضطراری ۲۲۶ نفر

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی به ٢٦٥٧ نفر و اسکان اضطراری به ۲۲۶ نفر طی عملیات جوی از چهارشنبه تا امروز و توسط نیروهای هلال احمر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهربنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، مهدی ولی‌پور، با اشاره به انجام عملیات جوی (آبگرفتگی و کولاک) از چهارشنبه تا جمعه (۱۴ تا ۱۶ دی) ۷ صبح گفت: در این مدت زمان ۲۵ استان متأثر از شرایط جوی بودند که ۱۹ استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، البرز، بوشهر، تهران، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی، خوزستان، زنجان، سمنان، فارس، قزوین، کردستان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، لرستان و همدان به خدمات امدادی نیاز پیدا کردند. در این مدت زمان امدادرسانی به ٦١شهرستان، ٧٤منطقه، ٦٠محور، ٤ شهر و ١٠ روستا هم در قالب چندین مورد عملیات جوی انجام شد.

وی با اشاره به این که در این مدت ۲ هزار و ۶۵۷ نفر امدادرسانی شدند، ادامه داد: با کمک امدادگران جمعیت هلال‌احمر، ۲۲۶ نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۴ نفر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گفته این مقام مسئول در هلال احمر، ۳۳۵ خودرو از برف رهاسازی و ۳۱ واحد مسکونی از آب تخلیه شد. همچنین ۱۲۸ تیم عملیاتی شامل ۴۵۰ امدادگر در این مدت زمان و در عملیات نجات شرکت کردند.

وی همچنین گفت: در این عملیات ۴۰۵ تخته پتو، ۱۸۳ کیلوگرم بسته غذایی ۴۰ بسته، ۹ کیلوگرم خرما و ٧٥بسته بیسکوئیت ارائه شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر در ادامه اظهار کرد: در پوشش امدادی سومین ساگرد شهیدحاج قاسم سلیمانی همچنین به مدت ۱۰ روز از ۸ تا ۱۸ دی فعالیت داشتیم که کل مراجعات در این مدت زمان ۲ هزار و ۷۸۸ نفر بود که از این تعداد ٩٠٨نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۴۸ نفر به مراکز درمانی انتقال یافتند. در این مدت زمان یکهزار و ۸۳۲ نفر نیز تست قند و فشارخون دریافت کردند و یکهزار و ۳۲۵ عدد ماسک نیز توزیع شد.

در این عملیات ۱۹ تیم عملیات شامل ۱۳۶ نفر و ۱۵ دستگاه سازمان امداد و نجات شرکت کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 958227