yamoor
05 فروردین 1402 - 13:22

بهره مندی بیش از ۷۰۰۰ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه هلال احمر

زنجان-مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: از ۲۵ اسفند سال گذشته تا پایان چهارم فروردین ماه امسال هفت هزار و ۳۸۰ مسافر نوروزی از خدمات بشردوستانه هلال احمر در سطح استان بهره مند اند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید قاسم موسوی افزود: پست خدمات بشردوستانه در سطح استان زنجان، از ۲۵ اسفند با شعار" جوانان سفیران ایمنی، سلامت و نشاط اجتماعی" آغاز شده است.
وی یادآوری کرد: ۹ پست در استان زنجان روزانه از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب برای مسافران خدمات بشردوستانه ارائه می دهند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در این مدت بیان شده ۲۸۱ نفر از اعضای جوانان در این پست ها اقدام به ارائه خدمات به مسافران نوروزی کرده اند.

موسوی اظهارداشت: از هفت هزار و ۳۸۰ نفر مسافر نوروزی بهره مند از خدمات بشردوستانه، سه هزار و ۸۲۴ نفر از خدمات ایستگاه ایمنی و سلامت پست های ثابت استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: یکهزار و ۸۴۶ نفر نیز از خدمات و مهارت‌های امدادی و بشردوستانه چهار اکیپ‌ سحاب(سفیران حمایت های امدادی – بشردوستانه) بهره مند شده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: یکهزار و ۷۱۰ کودک نیز از فضای دوستدار کودک در پست های خدمات بشردوستانه استفاده کرده اند.

موسوی با بیان اینکه در پست های خدمات بشردوستانه پویش"بهرفت" راه اندازی شده است، افزود: این پویش با هدف بهبود رفتارهای ترافیک ساز است که یکهزار و ۶۹۹ نفر از مسئولان استانی، شهرستانی و مسافر نوروزی به این پویش ملحق شده اند.

وی اضافه کرد: در کنار پست های خدمات بشردوستانه خیمه نماز نیز برای مسافران راه اندازی شده که می توانند در این خیمه ها نسبت به اقامه نماز اقدام کنند که تاکنون نیز ۳۲۳ نفر استقبال کرده اند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در کنار همه فعالیت های بیان شده، اعضای جوانان اقدام به راهنمایی ۵۳ مسافر در خصوص مخاطرات زیست محیطی و توزیع ۱۳۹ اقلام زیست محیطی توزیع کرده اند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1109248